Header Pielęgnujemy Zdrowie
Logo Pielęgnujemy Zdrowie

Reklama:

Strony polecane:

Reklama:

Kręgosłup przy szyji - co robić, jak boli?

Zdjęcie Kiedy boli kręgosłup Żyjąc w biegu i zbyt długo pracując, nader często narzekamy na bolesności kręgosłupa, zazwyczaj w odcinku lędźwiowym. Niestety coraz częściej też odcinek szyjny może dać się na, we znaki. Rzeczywistość jest taka, iż choroby w odcinku szyjnym stanowią coraz powszechniejszą niedyspozycję. Bardzo często na odcinek szyjny oraz rozmaite bóle z nim powiązane narzekają ludzie którzy ulegli wypadkowi, jak też osoby , które już poprzednio odczuwały dolegliwości kręgosłupa w różnych odcinkach i cierpiały na schorzenia kręgosłupa.

Bardzo często przy urazach odcinka szyjnego, pacjent odczuwa nieznośny ból karku i potylicy, promieniujący do czoła, skroni, a także i rąk. Kłopoty bólowe mogą być stałe albo napadowe i bardzo często potęgują się przy zwrotach głowy. Bardzo często osobie chorej mogą towarzyszyć także inne oznaki takie, jak: szmer w uszach, kręcenie się w głowie i zaburzenia snu. Co robić, podczas gdy odcinek szyjny zaczyna boleć? W szczególności trzeba znaleźć chwileczkę na relaks i rozluźnienie mięśni. Warto jest także zatroszczyć się o właściwą pozycję w czasie siedzenia, ponieważ to właśnie ona może okazać się źródłem dolegliwości bólowych. Zdjęcie Kiedy boli kręgosłup Jeśli jest to zaledwie możliwe, trzeba ograniczyć siedzenie. Jeśli jednak wasza posada związana jest z siedzeniem, zadbajcie o częste przerwy, podczas których rozluźnicie mięśnie nie jedynie szyi, ale i karku. Gdy boli odcinek szyjni, należy również zastanowić się nad tym, w jakiej pozycji się śpi, a szczególnie, na czym się śpi. W aptekach da się kupić poduszki, które w właściwy sposób wspomagają kręgosłup szyjny w trakcie snu. Jeśli kręgosłup szyjny boli przez dłuższy czas i żadna z opisanych metod nie pomaga, musimy udać się do doktora, który w razie konieczności, poradzi rehabilitację.

Komentarze:

Kręgosłup szyjny - co robić, gdy boli?

Żyjąc w pośpiechu i zbyt długo pracując, szczególnie często skarżymy się na dolegliwości krzyża, zwykle w fragmencie lędźwiowym. Niestety coraz częściej również kręgosłup szyjny potrafi dać się na, we znaki. Rzeczywistość jest taka, że przypadłości w odcinku szyjnym stanowią coraz popularniejszą niedyspozycję.

Powiązane:

Copyright © 2015 Pielęgnujemy Zdrowie | Mapa Serwisu | | Kontakt | Polityka prywatności